Co je celozrnná kůže? Kožené tašky Toskánsko

07/18/2022

Co je celozrnná kůže? Kožené tašky Toskánsko

Nejluxusnější a nejdražší kožené doplňky jsou vyrobeny z lícové kůže. Toto je prémiový druh kůže, který většina z nás hledá. Nebo by alespoň mělo být po. Nabízí maximální odolnost a postupem času krásně stárne. Najít kožené zboží je však někdy docela složité, protože je obtížné je identifikovat. Navíc je tato kůže také výjimečně vzácná. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám malého průvodce. Zde si vysvětlíme, co je celozrnná kůže a jak ji můžete správně identifikovat. Takže se bez dalších okolků vrhněme rovnou do toho.

Jak se vyrábí celozrnná kůže?

Celozrnná kůže se vztahuje k horní úrovni kůže zvířete - té těsně pod srstí. To je nejsilnější a nejodolnější část kůže zvířete.

Během procesu výroby kůže je hlavním rozdílem mezi celozrnnou a jinými druhy kůže brusná část. Na rozdíl od jiných kožených forem výrobce nebude brousit celozrnnou. Jde o to, aby to bylo co nejpřirozenější, aby si zachovalo trvanlivost.

Pokud má zvířecí kůže několik znaků, jako jsou jizvy, může to jen přidat na autentičnosti kůže. Tato označení jsou důkazem, že zvíře někde na světě existovalo a že materiál pochází z přírody.

Kůže mohou také obsahovat krtky a změnu barvy. To také dodává konečnému produktu nádech třídy. Přesto se někteří výrobci stále vyhýbají lehce poškozeným kůžím.

Pokud chcete vyrobit celozrnnou kůži, měla by být perfektní a bez jakýchkoliv úprav. Proto je docela zřejmé, že proces je časově náročný, protože neexistují žádné zkratky.

K čemu ji můžete použít?

Tento typ kůže je pevný a přirozenější. Když ho však použijete na výrobu kabelek, opasků, kufříků a bot, ukáže se jako fantastická volba. Díky tomu, že neprošel procesem broušení, jsou vlákna viditelná a pevná. Proto vám výrobky vyrobené z tohoto druhu kůže mohou vydržet po celý život.

Navíc si taková kůže časem vytvoří i nádhernou patinu. Ačkoli někteří lidé tyto změny na svých produktech neocení, ve skutečnosti patina skutečně dokazuje kvalitu kůže.

Jak kůže stárne, patina se rozšiřuje a mění barvu produktu. Pokud si tedy dnes koupíte celokoženou aktovku nebo kabelku, za deset i více let bude vypadat ještě krásnější.

Jak poznat celozrnnou kůži?

Před nákupem koženého výrobku je důležité provést několik jednoduchých kontrol. Za prvé, tento druh kůže je podstatně dražší než ostatní méně kvalitní, jako je vrchní nebo nechvalně známá pravá kůže. Pokud se vám tedy cena zdá podezřele nízká, je velmi možné, že to není ta, kterou hledáte.

Za druhé, měli byste jej vizuálně prozkoumat, protože bude mít viditelná zrna, která můžete jasně vidět. Takže pokud je to také bez "nedostatků", pak to není to, co hledáte. Měli byste hledat nějaké jizvy nebo škrábance. Pokud jste dokonce přejeli prstem hřebíkem jemně přes koženou tašku, měla by být označena. A pokud se nic nestane, pak se díváte na nějakou podřadnou kabelku, která dostává několik vrstev zátěru, aby ji chránila před světem. A to není to, co chcete.

Jak udržovat kožené zboží?

Jak udržovat kožené zboží

Pokud chcete vysoce kvalitní výrobek, ale zároveň nechcete, aby se příliš bál nebo škrábal, budete muset zvážit investování peněz do kondicionéru na kůži. Je důležité si uvědomit, že tělová mléka a krémy fungují stejně krásně. Celozrnná kůže absorbuje balzám nebo jiný kondicionér, který vyplňuje malé póry a/nebo jizvy krémem a pomáhá je časem zahojit. Stejně jako skutečná kůže lidské bytosti.

To však neznamená, že za to musíte utratit značné množství peněz. Přírodní produkty, jako je extra panenský olivový olej, by mohly být dokonalým přírodním povlakem, který zároveň dodává určitou vlhkost a ochranu. Stačí ho vetřít do produktu a nechat vsáknout do pórů.

Celozrnná kůže je obecně nenáročná na údržbu, ale pokud chcete, aby vám vydržela celý život, musíte se o ni správně starat. Nejdůležitější je chránit ho před příliš velkým množstvím vody a poté přílišným sluncem. Tento typ kůže byste proto nikdy neměli nechávat v blízkosti radiátoru. Pokud na něj navíc něco polijete, nebo vás zastihne déšť, nepoužívejte na něj fén. Mohlo by to poškodit kůži a udělat ji suchou a tuhou.

Závěr

Mělo by to objasnit některé mylné představy o tom, co je celozrnná kůže. Pamatujte, že to není totéž jako "nejvyšší kvalita" nebo "pravá" kůže. Je to úplně jiný obchod, do kterého se vyplatí investovat. Ať tak či onak, pokud jste dočetli až sem, měli byste se podívat na naše úžasné kožené tašky pro muže a ženy! Většina našich výrobků je vyrobena ze zmíněné kůže a poslouží Vám maximálně.